Війтовецька територіальна громада

Хмельницька область, Хмельницький район

Реальна міра покарання — прокурори домоглись покарання для чоловіка за домашнє насильство над бабусею та нанесення легких тілесних ушкоджень пенсіонеру

Дата: 18.06.2024 10:47
Кількість переглядів: 19

За публічного обвинувачення Волочиської окружної прокуратури Хмельницької області суд визнав винним 24-річного чоловіка в домашньому насильстві стосовно власної бабусі (ст. 126-1 КК України) та у нанесенні легких тілесних ушкоджень незнайомцю похилого віку (ч.1 ст. 125 КК України).

Встановлено, що чоловік, котрого неодноразово притягували до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, систематично погрожував літній жінці фізичною розправою, ображав і принижував її, здійснюючи психологічний і моральний тиск, вимагав кошти на свої потреби, жив за її рахунок.

На звернення жінки до правоохоронців і чергове притягнення до адміністративної відповідальності (ч. 2 ст. 173-2 КУпАП) житель Волочиська не реагував.

Крім того, достовірно знаючи, що справа відносно нього вже перебуває на розгляді в суді, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, безпричинно наніс легкі тілесні ушкодження пенсіонеру.

За результатами розгляду обвинувальних актів зловмисника визнано винним у вчиненні домашнього насильства та нанесенню легких тілесних ушкоджень, кривдника засуджено до 1 року обмеження волі.

Наразі триває час на апеляційне оскарження вироку.

Примітка: вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (ст. 532 КПК України).

Прокурор

Волочиської окружної прокуратури                                                                    Альона ДЖУР