Війтовецька територіальна громада

ДІТИ, СПЕКА ТА АВТО: ЯК ЗАПОБІГТИ Трагедії

Дата: 13.06.2024 14:39
Кількість переглядів: 28

Літня спека несе серйозні загрози, особливо для дітей. Однією з небезпечних ситуацій є залишення дітей у автомобілях. У спекотний день температура у закритому автомобілі, навіть оснащеному кондиціонером,  може піднятися до небезпечного рівня дуже швидко – часом на 20 градусів за Цельсієм за 10 хвилин. Тому навіть короткий час перебування дитини в гарячій автівці може призвести до трагічних наслідків.

Випадки дитячої смертності від теплового удару в гарячому автомобілі фіксуються щороку.

Причиною більшості інцидентів, понад 50%,  є забудькуватість батьків/опікунів.  У швидкому темпі сучасного життя, в умовах постійного стресу батьки або опікуни можуть забути дитину в автомобілі випадково.   25% дитячих смертей фіксується через недооцінку батьками ризиків. Дехто вважає, що залишити дитину в автомобілі, скажімо, біля торгового центру, на кілька хвилин не є небезпечним. Дехто намагається убезпечити дитину, залишивши вікна відчиненими або авто в тіні. Проте, як вже зазначалося, температура в автомобілі може піднятися до небезпечного рівня за лічені хвилини, а відчинені вікна не є достатнім заходом для захисту від швидкого підвищення температури.

Ще близько 25% смертей трапляються у зв’язку з тим, що  дитина отримує доступ до транспортного засобу і потрапляє в пастку. Такі випадки частіше трапляються з дітьми, віком від 2 до 4 років.

Для більш детальної інформації для ознайомлення переходьте за посиланнямhttps://www.phc.org.ua/news/diti-speka-ta-avto-yak-zapobigti-tragedii

Будьте пильними і бережіть ваших дітей!