Оголошення про намір здійснити зміну діючих тарифів на послуги централізованого водопостачання, що надаються комунальним підприємством   «Громадське»  з квітня 2024 року

Дата: 20.03.2024 14:26

Законами України «Про житлово-комунальні послуги», «Про ціни і ціноутворення», «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», «Про державне регулювання в сфері комунальних послуг», постановою Кабінету Міністрів України  від 01.06 2011 р. № 869( в редакції постанови від 03.04.2019 р. №291) «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», Наказом  Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального  господарства України від 12.09.№239 « Про затвердження  Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення»  передбачено , що ліцензіат щороку  подає заяву, щодо перегляду тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, з метою відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних із надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Діючий тариф затверджений 31.10.2019 року  рішенням № 10 виконавчого комітету Війтовецької селищної ради:

• для населення – 9,00 грн/м3;
  • для бюджетних установ - 9,00 грн/м3;
  • для суб’єктів підприємницької діяльності - 13,00/м3 грн

Плановий  тариф на послуги централізованого водопостачання складатиме:

• для населення – 15,00 грн/м3;
  • для бюджетних установ - 15,00 грн/м3;
  • для суб’єктів підприємницької діяльності - 18,00/м3 грн

Порівняння планового та діючого тарифу

на централізоване   водопостачання

Категорії споживачів

Централізоване водопостачання, грн./м3

Діючий тариф

Плановий тариф

Збільшення

Грн.            %

Населення

6,00

66

Бюджетні установи

9,00

6,00

66

Для суб’єктів підприємницької діяльності

13,00

18,00

5,00

38

Основними чинниками, що вплинули на ріст собівартості централізованого водопостачання: з 15 березня 2024 року підприємство стало платником податку на додану вартість (ПДВ), зростання  рівня мінімальної заробітної плати   (відповідно до Державного бюджету на 2024 рік) на 23,1 % , що призведе і  до зростання ЄСВ. Витрати на ремонти,матеріали,  паливно-мастильні матеріали, запасні частини, тощо зросли на 16% за рахунок збільшення цін за цими складовими.

Загальний розмір тарифу та його структура

на централізоване водопостачання по всіх споживачах

Статті витрат

Одиниця виміру

за 1 м3

Матеріальні затрати:

2,55

Оплата праці основного виробництва

6,4

Інші прямі витрати

2,66

• амортизація

Загальновиробничі витрати

0,1

• податкиФ, збори (обов’язкові платежі)

Адміністративні витрати

0,79

• заробітна плата, нарахування

Повна собівартість

12,50

ПДВ 20%

2,50

Тариф

Для суб’єктів підприємницької діяльності

Повна собівартість

12,50

Рентабельність 20%

2,50

Тариф

ПДВ 20%

18,00

Отже, перегляд тарифів на централізоване водопостачання   є  необхідним заходом для належного функціонування підприємства,зокрема, для здійснення розрахунків оплати заробітної плати, ЄСВ. податків, ПММ та забезпечення споживачів  послугами з постачання питної води.

У приміщенні Війтовецької селищної ради  (смт Війтівці, вул. Героїв України, 4, актовий зал (другий поверх) 26 березня 2024 року о 10:00 відбудеться відкрите слухання  щодо зміни цін/тариф на централізоване водопостачання.

З повагою, КП «Громадське»