Бюджетна сфера – пріоритетний напрямок роботи прокуратури

Дата: 27.02.2024 09:24

Фото без описуВолочиською окружною прокуратурою постійно та систематично вивчається стан додержання вимог законодавства щодо раціонального використання бюджетних коштів.

Особлива увага приділяється виконанню договорів на придбання електричної енергії.

В ході реалізації конституційної функції представництва інтересів держави встановлено, що одне із комунальних підприємств Волочиської міської ради в 2021 році купувало електричну енергію для потреб своїх електроустановок. Так, за результатами проведеної закупівлі укладено договір на постачання електричної енергії на суму понад 1 мільйон гривень.

Упродовж 2021 року, за ініціативи постачальника, сторонами протиправно збільшено ціну на електричну енергію майже на 50 %, зменшено обсяги постачання електричної енергії на 100 тисяч кВт*год, а сума надмірно сплачених коштів сягнула 260 тисяч гривень.

Аналогічні порушення виявлено окружною прокуратурою при закупівлі електричної енергії іншим комунальним підприємством та виконавчим органом Волочиської міської ради у 2021 та 2022 роках, а сума надмірно сплачених коштів склала 365 та 203 тисячі гривень відповідно.

Позовні заяви окружної прокуратури про визнання недійсними додаткових угод та стягнення коштів перебувають на розгляді у Господарському суді Хмельницької області.

Волочиська окружна прокуратура і надалі стоятиме на захисті інтересів держави в бюджетній сфері.

Прокурор Волочиської

окружної прокуратури                                                        Володимир ЛІТВІН