Прокуратура вимагає повернути державі земельну ділянку історико-культурного призначення

Дата: 12.06.2023 14:56

Фото без описуПрокуратура продовжує захищати інтереси держави у сфері охорони культурної спадщини. Волочиською окружною прокуратурою в інтересах держави до суду заявлено позов про повернення державі земельної ділянки із археологічною пам’яткою – курганом.

Прокуратурою встановлено, що під час відведення земельної ділянки фізичній особі в оренду для ведення фермерського господарства на підставі спірного наказу незаконно передано в оренду землі історико-культурного призначення, а саме: пам’ятку місцевого значення - кургани.

Так, за даними прокуратури, фермерське господарство використовує земельні ділянки історико-культурного призначення загальною площею 0,3345 га, вартістю розташованих на них об’єктів культурної спадщини у сумі близько 2 млн. грн. для вирощування сільськогосподарських культур.

Вказана земельна ділянка розташована в межах пам’яток археології місцевого значення «Кургани (3) с. Бубнівка».

До відома:

До земель історико-культурного призначення належать землі, на яких розташовані пам'ятки культурної спадщини. Згідно з ч. 3 ст. 54 Земельного кодексу України порядок використання земель історико-культурного призначення визначається законом.

В силу положень ст. 150 Земельного кодексу України землі історико-культурного призначення відносяться до особливо цінних земель.

Статтею 17 Закону України «Про охорону культурної спадщини» закріплено, що виключно держава є власником пам’яток археології.