За крадіжку телефона, вчинену в умовах воєнного стану, можна отримати реальну міру покарання – від 5 до 8 років позбавлення волі

Дата: 15.05.2023 12:24

Фото без описуЗа публічного обвинувачення Волочиської окружної прокуратури визнано винною 25-річну жительку м. Волочиська Хмельницької області у крадіжці телефону, яку вона вчинила в умовах воєнного стану, перебуваючи на іспитовому строці. (ч. 4 ст. 185 КК України).

У березні 2022 внесено зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за злочини за статтями 185, 186, 187, 189, 191
 КК України, вчинені в умовах воєнного стану.

Законодавцем за вчинення вказаного діяння в умовах воєнного стану посилено відповідальність та передбачено покарання у виді позбавлення волі від 5 до 8 років.

Так, невдовзі після засудження її за злочин проти життя та здоров’я особи до 1 року позбавлення волі, вона була звільнена від відбування покарання з іспитовим строком терміном 1 рік, на шлях виправлення не стала, вчинила злочин проти власності.

Враховуючи, що злочин був вчинений в період відбування іспитового строку, в умовах воєнного стану, відсутність офіційного місця роботи, характеризуючи матеріали, суд призначив їй покарання у виді 5 років 1 місяця позбавлення волі.

Вирок суду не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку.

Прокурор

Волочиської окружної прокуратури                                     Альона ДЖУР