Бюджетна сфера – пріоритетний напрямок роботи прокуратури

Дата: 30.03.2023 12:57

Фото без описуВолочиською окружною прокуратурою постійно та систематично вивчається стан додержання вимог законодавства щодо раціонального використання бюджетних коштів.

Особлива увага приділяється виконанню договорів на придбання електричної енергії.

В ході реалізації конституційної функції представництва інтересів держави встановлено, що одна із територіальних громад в 2021 році купувала електричну енергію для потреб своїх електроустановок. Так, за результатами проведеної закупівлі укладено договір на постачання електричної енергії на суму понад 2 мільйони гривень.

Упродовж січня-березня 2021 року,за ініціативи постачальника, сторонами протиправно збільшено ціну на електричну енергіюмайже на третину.

Таким чином, обсяги постачання електричної енергії зменшено майже на200 тисяч кВт*год, а сума надмірно сплачених коштів сягнула понад 170 тисяч гривень.

Позов окружної прокуратури про визнання недійсними додаткових угод та стягнення коштів перебуває на розгляді у Господарському суді міста Києва.

Аналогічне порушення виявлено окружною прокуратурою при закупівлі електричної енергії іншою територіальною громадою у 2022 році, а сума надмірно сплачених коштів становить майже 40 тисяч гривень.

Відповідна позовна заява перебуває на розгляді в Господарському суді Хмельницької області.

Окрім того, окружною прокуратурою встановлено порушення за аналогічних обставин при закупівлі електричної енергії іншою територіальною громадою та готується позовна заява про стягнення майже 400 тисяч гривень.

Волочиська окружна прокуратура і надалі стоятиме на захисті інтересів держави в бюджетній сфері.

Прокурор Волочиської окружної прокуратури         Володимир ЛІТВІН