Голови громад Хмельниччини виступили проти скандального законопроекту щодо містобудівної реформи
На розгляді Верховної Ради України перебуває законопроєкт №5655 про зміну системи містобудування, розглядякого у другому читанні очікується 13 грудня 2022 року. Асоціація міст України вже неодноразово зверталася до Голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради з проханням спільно доопрацювати дискусійний законопроект щодо реформування містобудівної діяльності.
В Асоціації міст України наголошують, що у законі мають бути дотримані прозорі процедури і антикорупційні норми, гарантування безпеки мешканців, збереження досягнень реформи децентралізації. Тож наполягали на необхідності доопрацювання проекту Закону України №5655 з зазначених вище питань до винесення його на розгляд Верховної Ради України.
Зогляду на це голови українських міст, сіл і селищ, висловили свою позицію та наголосили, що у цьому питанні абсолютно одностайні та категорично протиухваленняцьогозаконопроєкту.
Так, у спільній заяві йдеться:
Сильнемісцевесамоврядуваннязавждибуло і залишаєтьсянадійним партнером державноївлади. А в умовахвоєнного стану це стало щебільш очевидно. Українські міста стали тією силою, на яку змогли опертися наші Збройні Сили. І самеце дозволило вберегти нашу Державу від загарбницьких зазіхань ворога.
Асоціація міст України, як найбільша асоціація органів місцевого самоврядування, чітко висловила свою позицію: не можна допустити ухвалення цього документа у тій редакції, яка існує наразі.
І на це є низка вагомих причин:
− законопроєкт №5655 створюєумови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок, а тимхтозайде, буде дозволено створитиприватний орган контролю містобудівноїдіяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування;
− контроль і нагляд місцевого самоврядування знищуються шляхом заміниїх на моніторинг, який включає в себе лише спостерігання за самовільним будівництвом;
− вводиться будівельна амністія та відшкодування вартості будівництва самовільним забудовникам з місцевого бюджету;
− порушуються права власниківземельнихділянок, аджевідповідальності за самовільнебудівництво не буде;
− ліквідовується можливість громадськості контролювати законність забудови та впливати на незаконні будівництва;
− знищуються досягнення реформи децентралізації, вся галузь централізується та звільняється від реального контролю.
«Доопрацювання, широке громадське обговорення, консультації з професійними середовищами і тільки тоді голосування у сесійній залі Верховної Ради України. Саме так працює демократичне громадянське суспільство. Не навпаки», - підсумували в Асоціації міст України.
Звернення підписали міські, селищні, сільськіголови, які є членами Правління АМУ. Від Хмельниччини заяву підтримали Олександр Симчишин, голова Хмельницького регіонального відділення АМУ, Хмельницький міський голова і Славутський міський голова Василь Сидор.