Реалізація прокуратурою функції представництва інтересів держави в суді у сфері публічних закупівель

Дата: 19.08.2021 10:23

Волочиською окружною прокуратурою активно вживаються заходи представницького характеру щодо законності та раціонального використання коштів, виділених з державного та місцевого бюджетів.

Так, у поточному році виявлено ряд порушень при закупівлі товарів комунальними підприємствами однієї з територіальних громад району.

Зокрема, у березні 2021 року одним із комунальних підприємств міста та товариством, яке займається реалізацією пального, укладено договір на постачання бензину та дизельного палива на суму понад 200 000 гривень без застосування порядку проведення спрощених закупівель, передбаченого Законом України «Про публічні закупівлі», що створило загрозу порушення економічних інтересів міста.

Окрім того, ще одним комунальним підприємством м. Волочиськ у лютому поточного року укладено договір про закупівлю бензину та дизельного палива із товариством, яке займається реалізацією пального, на суму понад 2 млн. грн.

В подальшому, в порушення Закону України «Про публічні закупівлі» між зазначеними комунальним підприємством та товариством укладено три додаткові угоди, якими безпідставно збільшено ціну за одиницю пального та зменшено обсяги поставленого товару на майже 10 000 л на загальну суму близько 240 тис. грн.

Реагуючи на описані вище порушення, Волочиською окружною прокуратурою, з метою захисту та відновлення порушених інтересів держави та територіальної громади міста, до Господарського суду Хмельницької області скеровано відповідні позовні заяви.

Прокурор Волочиської

окружної прокуратури                                                                           В. Літвін