Волочиською окружною прокуратурою до суду скеровано обвинувальний акт за фактом незаконного заволодіння землями водного фонду

Дата: 13.08.2021 08:13

Волочиською окружною прокуратурою до суду направлено обвинувальний акт за фактом незаконного заволодіння ґрунтовим шаром земель водного фонду в особливо великих розмірах (ч. ч. 1, 2 ст. 239-2 Кримінального кодексу України).

Встановлено, що на території одного із сіл територіальної громади колишнього Волочиського району місцевим мешканцем самовільно утворено штучні водойми для риборозведення – два ставки площею близько 6 гектарів, а також три копанки загальною площею майже пів гектара.

З цією метою на землях водного фонду неправомірно знято поверхневий ґрунтовий шар.

Так, утворення штучних водойм впливає на природний стік поверхневих та підземних вод, а тому має відбуватись виключно за наявності спецдозволу, який для вказаних цілей не видавався.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводилось слідчими Хмельницького районного управлінню поліції ГУНП в області, процесуальне керівництво – прокурорами Волочиської окружної прокуратури.

Керівник Волочиської

окружної прокуратури                                                  С. Стецюк