ОБЕРЕЖНО З ВОГНЕМ!!!

Дата: 18.04.2020 08:35

Фото без опису

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправного збитку природі та державі.   Причинами виникнення пожеж в природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.

До переліку основних протипожежних заходів належить: створення мінералізованих смуг та їх поновлення, перекриття позапланових доріг шляхом встановлення шлагбаумів.

Звертаємо увагу на те, що встановлена адміністративна відповідальність за порушення правил пожежної безпеки. Зокрема, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

Дотримуйтесь простих правил, зокрема:

- не кидайте сірників, що горять, і недопалків;

- не розводьте багаття та не спалюйте сміття в пожежонебезпечний період не випалюйте суху рослинність на землях лісового та природно-заповідного фондів, на господарських землях,  у лісосмугах, заплавах річок у вздовж доріг ;

- не залишайте предмети із залишками паливно-мастильними матеріалами, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною системою ;

- не створюйте смітники в лісі та лісосмугах заплавах річок і вздовж доріг та на прилеглих землях;

- не залишайте скляну тару, розбите скло та консервні бляшанки в місцях відпочинку (фокусуючи сонячні промені вони можуть стати джерелом пожежі);

При виявленні пожежі:

• обов’язково повідомте пожежну службу за тел.:«101»;
  • незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском або щільною тканиною, якщо вогонь великий – виходьте  у напрямку противітру;

- повідомляйте      про  пожежу людей,    у   разі необхідності допоможіть їм покинути місце пожежі.

Пам'ятайте, що причиною 90% пожеж в природних екосистемах є негативна діяльність людини. Тому обов’язково, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, не наражайте себе та оточуючих на небезпеку.