Волочиське бюро правової допомоги інформує

Дата: 09.12.2019 10:14

Фото без описуПостановою Верховного суду України розширено перелік поважних причин пропуску прийняття спадщини

Ст. 1270 Цивільного кодексу України встановлено строк для прийняття спадщини, який становить 6 місяців та починається з дня відкриття спадщини, що є днем смерті особи або днем, з якого особа оголошується померлою. Проте, часто з ряду причин спадкоємець не встигає прийняти спадщину у визначений строк, у такому випадку він вважатиметься таким, що не прийняв її. Разом з тим, законодавство України встановлює для спадкоємця можливість відновлення пропущеного строку для прийняття спадщини.

До недавнього часу існувала судова практика, вироблена Верховним Судом України, що необізнаність спадкоємця про смерть спадкодавця і навіть про наявність заповіту, складеного на його користь, не є поважною причиною для надання йому додаткового строку для прийняття спадщини.

Постановою Верховного суду від 26.06.2019 по справі №565/1145/17 розширено перелік поважних причин пропуску прийняття спадщини, а саме: Поважними причинами пропуску строку визнаються, зокрема:

1) тривала хвороба спадкоємців;

2) велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна;

3) складні умови праці, які, зокрема, пов`язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними;

4) перебування спадкоємців на строковій службі у складі Збройних Сил України;

5) необізнаність спадкоємців про наявність заповіту тощо.

За додатковою інформацією та консультаціями просимо звертатись до  Волочиського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м. Волочиськ, вул. Лисенка, 8-А, тел. (03845) 4-02-82