Інформує Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

Дата: 03.06.2019 15:31

Image result for ???????? ?????????µ?????????? ?????? ?????? ?????°???° ???????µ??.

Конвенцією ООН про права дітей.

Сьогодні ми нагадаємо основні права дітей, які закріплено Конвенцією ООН, яку до речі підписала й Україна.

Ключовою ідеєю цієї конвенції є визнання дитини самостійної, повноцінної і повноправною особистістю, що володіє всіма правами і свободами та безумовний пріоритет інтересів дитини перед потребами держави, суспільства, сімї, релігії.

Серед основних принципів, які проголошує Конвенція Прав Дитини:

За кожною дитиною, незалежно від того, в якій країні він народився, залишається право на власну гідність, моральне, духовне та фізичне розвиток.
Всі неповнолітні діти рівні у своїх правах, вони не можуть бути скасовані, принижені або ущемлені.
Діти повноправні громадяни своїх країн, яким державою надається громадянство, а батьками імя.
Четвертий принцип включає розвиток, соціальний догляд і медичну підтримку.
Діти з фізичними або психічними відхиленнями повинні бути забезпечені особливою турботою і увагою.
Батьки і держава, чиїми громадянами вони є, повинні забезпечити турботу про дітей.
Сьомий принцип передбачає надання безкоштовного навчання. Держава повинна забезпечити оптимальні умови для навчання, прищепити принципи відповідальності і корисності суспільству.
Права дитини позиціонуються як першорядні в питаннях отримання будь-якої допомоги.
Неприпустима будь-яка експлуатація і жорстоке поводження, залучення до робіт, що приносить шкоду розвитку і здоровю.
Право на мирне життя, в якій саме дорослі повинні навчити взаєморозуміння та поваги до інших людей незалежно від раси, віросповідання і національності. Категорично заборонено вирощувати расову або соціальну ненависть, адже люди у всьому світі рівні.

ОБОВЯЗКИ БАТЬКІВ

Батьки в свою чергу мають цілий перелік обовязків черд яких й забезпечення деяких прав дітей.

Умовно можна виділити такі основні обовязки батьків:

Батьки зобовязані виховувати дитину в дусі поваги до прав і свобод інших людей, любові до своєї родини, свого народу, своєї Батьківщини.

Батьки зобовязані піклуватися про здоровя дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Батьки зобовязані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Батьки зобовязані поважати дитину.

Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обовязку батьківського піклування щодо неї.

Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.

Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Ці обовязки закріплено статтею 150 Сімейного кодексу України.

Отже знання прав дітей та обовязків батьків дає розуміння, що Захист дітей має на увазі безумовну повагу до дитини та їх прав.