Розпорядження Волочиської РДА Про запровадження карантинного режиму по американському білому метелику (Hyphantria cunea Drury)

Дата: 13.09.2018 14:17

ВОЛОЧИСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Волочиськ

№ 747/2018-р

Про запровадження карантинного режиму

На підставі статей 6,21,39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», керуючись статтями 33, 34 Закону України «Про карантин рослин» відповідно до подання Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області від 4 вересня 2018 року № 22/08-16/4559 щодо виявлення небезпечного карантинного організму – американський білий метелик Hyphantria cunea Drury у м. Волочиськ та на відрізку автошляху Ужгород – Тернопіль – Кропивницький – Донецьк Е50:

1. Запровадити з 4 вересня 2018 року карантинний режим по американському білому метелику (Hyphantria cunea Drury) на усю територію м. Волочиськ площею 1461 га та частину автошляху Е50 від м. Волочиськ до кордону із Тернопільською областю площею          40 га.

2. Затвердити фітосанітарні заходи з локалізації та ліквідації  вогнища американського білого метелика (Hyphantria cunea Drury), згідно з додатком.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

Голова адміністрації                                                                                                          В.СЕРГІЙЧУК

Розпорядження голови Волочиської

районної  державної  адміністрації

04.09.2018  № 747/2018-р

ФІТОСАНІТАРНІ ЗАХОДИ

з локалізації та ліквідації вогнища американського білого метелика

(Hyphantria cunea Drury)

1. Рекомендувати вжити профілактичні заходи, спрямованих на недопущення розповсюдження американського білого метелика за межі карантинної зони, вивезення свіжих плодів кісточкових, зерняткових, ягідних культур та винограду, посадкового  матеріалу (проводити тільки при наявності документів, що підтверджують їх фітосанітарний стан).

Волочиське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, землекористувачі та  землевласники

2. Рекомендувати проводити моніторинг вогнищ  американського білого метелика, обстеження ділянок у період розвитку шкідника.

3. Рекомендувати здійснювати контроль за проведенням локалізації та ліквідації карантинних організмів.

4. Рекомендувати проводити механічні заходи ліквідації: збір та знищення гусені та кладок яєць, зрізання гілок з гніздами гусені з подальшим спалюванням у спеціально відведених місцях,  очищення дерев від нашарування кори, знищення рослинних решток, перекопування пристовбурових зон у садах та на присадибних ділянках. Проводити хімічні заходи боротьби, а саме: обробка інсектицидами згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні.

Землекористувачі  та  землевласники

5. Рекомендувати проводити фумігацію (знезараження) об’єктів регулювання у разі їх вивезення з карантинної зони у зону, вільну від регульованих шкідливих організмів.

6. Висвітлення в засобах масової інформації стану  виконання розпорядження голови райдержадміністрації та інформаційних матеріалів щодо боротьби із американським білим метеликом.

Відділ організаційно-кадрової роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдерж-адміністрації, рекомендувати Волочись-кому районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

Керівник апарату адміністрації                                                                        О. НАГОДЗИНА