День вишиванки у Війтовецькій ОТГ

Україно моя, вишиванко!

Ти мій біль, моя мука і доля;

Я без тебе як день без світанку,

Я без тебе, як жайвір без поля.

(Григорій Булах)

Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе - особисте, рідне, святе. Вишивка – як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія, міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код.

Нині вишиванка переживає піднесення і  відродження, адже українці згуртувалися так, як ніколи, з любов'ю підтримуючи власні традиції. Елементи української вишивки все частіше використовуються в дизайні одягу, і не лише українці – навіть голлівудські красуні залюбки одягають ніжну вишиту вдяганку.  Тепер носити вишиванку стало не тільки патріотично, а й модно та ексклюзивно.

Тому щорічно у третій четвер травня українці відзначають День вишиванки. Не винятком є і Війтовецька селищна ОТГ, яка святкує цей день разом з усією Україною.