Про заборону купання на водоймах!

Дата: 18.06.2024 15:13

Про заборону купання на водоймах!

За офіційними даними Всесвітньої організації охорони здоровя загибель людей на воді є третьою за часткою причиною смертності. Щорічно у світі від утоплення гине близько 400 тис. людей. Кожен день на воді гине 40 осіб, 7% з яких - ДІТИ!

Нажаль, Хмельниччина не є винятком у цій трагічній статистиці. Тільки за останні 4 роки на водних обєктах області загинуло понад 250 осіб, з яких 18 дітей.

На початку купального сезону 2024 року, протягом  2-3 червня в області загинуло 4 особи, двоє із них діти.

Війтовецька селищна рада вкотре наголошує, що на території нашої громади відсутні місця масового відпочинку людей на воді.

Крім того, Розпорядженням селищного голови від 08.05.2024 № 75-р прийняте рішення про заборону купання з 01 червня 2024 року на водних об’єктах Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області.

На воді забороняється:

1. Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей.

2. Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень не призначених для цього.

3. Купатися наодинці.

4. Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

5. Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання.

6. Плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання.

7. Вживати спиртні напої до та під час купання.

8. Забруднювати воду й берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття тощо), прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання.

9. Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.

10. Допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.

11. Подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати.

12. Дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса.

13. Купання дітей без супроводу дорослих.

ШАНОВНІ ДОРОСЛІ ТА ДІТИ!

Ніколи не забувайте про правила поведінки на воді, адже суворе та чітке дотримання цих правил збереже Вам життя та здоров’я!

Батьки, проведіть бесіди з дітьми, не відпускайте неповнолітніх дітей самих або в компанії однолітків на водойми.

Головне - самі будьте прикладом правильної поведінки. Ваш обов'язок, як батьків: якщо взяли дітей на став, озеро або річку, уважно стежте за ними, дитина повинна бути постійно у полі зору.