Волочиське бюро правової допомоги інформує

Дата: 24.10.2022 14:23

Верховна Рада збільшила штрафи за порушення правил користування ременями безпеки та непроходження технічного контролю.

Рада ухвалила законопроект 4049 про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу та Кримінального процесуального кодексу щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини.

Цим Законом вносяться такі зміни:

більш жорсткі санкції за повторне протягом року вчинення порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошоломами.

повторне керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності.

повторне керування водієм транспортним засобом, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, що має несправності, передбачені вище, або технічний стан і обладнання якого не відповідають вимогам стандартів, правил дорожнього руху і технічної експлуатації,

повторне керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов.

Наразі передбачено, що таке повторне порушення тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.

Також до санкції у вигляді позбавлення прав додадуть штраф від 850 до 1700 грн, але позбавлення прав чи адмінарешт залишаються.

Більше інформації за посиланням #новини_ресурсUA

За додатковою інформацією та консультаціями звертайтесь до  Волочиського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м. Волочиськ, пл. Центральна, 3-А,                   тел. (03845) 4-02-82.