ПАМ'ЯТКА ПРО КІР

Що необхідно зробити, щоб не захворіти на кір

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, запальними процесами зі сторони носоглотки, верхніх дихальних шляхів, слизових  очей та характерною висипкою.

Під час спалаху кору, який триває в Україні вже 2-й рік ризик зараження дуже високий.

До кору сприйнятливі всі люди, які не хворіли на кір та не мають протикорового післявакцинального імунітету.

Кір – одне з найбільш заразних захворювань у світі: 9 із 10 не імунних людей, що контактують з хворим, будуть заражені.

Джерело інфекції – хвора на кір людина, яка заразна з останніх 2-х днів інкубаційного періоду до 5-го дня після появи висипки.

Перебіг хвороби може ускладнюватись: пневмонією, енцефалітом.

Хвороба може призвести до інвалідизації та смерті.

Якщо Ви одержали інформацію про те, що Ви, Ваша дитина або родичі були в контакті з хворим на кір, необхідно вияснити чи потрібно проводити щеплення. Це визначається наявністю антитіл до вірусу кору в крові людини. Якщо буде проведене таке дослідження, Ви отримаєте інформацію, чи захворієте Ви, Ваша дитина або родич в подальшому. За результатами даного дослідження необхідно буде вирішити питання щодо проведення щеплення.

Таке ж дослідження можна провести навіть не будучи в контакті з хворим, а й для вияснення імунного статусу і подальшої поведінки щодо вакцинації.

Дослідження крові на напругу імунітету до кору проводиться у вірусологічній лабораторії ДУ Хмельницький лабораторний центр МОЗ України, яка розташована за адресою: м.Хмельницький, вул. Свободи, 4а, тел. (0382) 75-23-86

Для отримання консультацій, просимо звертатись за телефонами:

•  -  вірусологічна лабораторія, лікар-вірусолог -  0673797036;

•  -  помічник лікаря - епідеміолога - 0961449062