ПАМ'ЯТКА ПРО КІР
Що необхідно зробити, щоб не захворіти на кір
Кір – небезпечне вірусне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, запальними процесами зі сторони носоглотки, верхніх дихальних шляхів, слизових очей та характерною висипкою.
Під час спалаху кору, який триває в Україні вже 2-й рік ризик зараження дуже високий.
До кору сприйнятливі всі люди, які не хворіли на кір та не мають протикорового післявакцинального імунітету.
Кір – одне з найбільш заразних захворювань у світі: 9 із 10 не імунних людей, що контактують з хворим, будуть заражені.
Джерело інфекції – хвора на кір людина, яка заразна з останніх 2-х днів інкубаційного періоду до 5-го дня після появи висипки.
Перебіг хвороби може ускладнюватись: пневмонією, енцефалітом.
Хвороба може призвести до інвалідизації та смерті.
Якщо Ви одержали інформацію про те, що Ви, Ваша дитина або родичі були в контакті з хворим на кір, необхідно вияснити чи потрібно проводити щеплення. Це визначається наявністю антитіл до вірусу кору в крові людини. Якщо буде проведене таке дослідження, Ви отримаєте інформацію, чи захворієте Ви, Ваша дитина або родич в подальшому. За результатами даного дослідження необхідно буде вирішити питання щодо проведення щеплення.
Таке ж дослідження можна провести навіть не будучи в контакті з хворим, а й для вияснення імунного статусу і подальшої поведінки щодо вакцинації.
Дослідження крові на напругу імунітету до кору проводиться у вірусологічній лабораторії ДУ “Хмельницький лабораторний центр МОЗ України”, яка розташована за адресою: м.Хмельницький, вул. Свободи, 4а, тел. (0382) 75-23-86
Для отримання консультацій, просимо звертатись за телефонами:
- - вірусологічна лабораторія, лікар-вірусолог - 0673797036;
- - помічник лікаря - епідеміолога - 0961449062