Війтовецька громада
Волочиський район, Хмельницька область

НОВИЙ ЗАКОН ПРО ОСВІТУ РОЗШИРУЄ МОЖЛИВОСТІ ПРЕДСТАВНИКІВ НАЦМЕНШИН В УКРАЇНІ

Новий закон про освіту не порушує прав національних меншин на навчання рідною мовою та розширює їхні можливості з інтеграції в українське суспільство.

Таку думку висловив експерт з освіти Українського інституту майбутнього Микола Скиба.

"Навіть у такому вигляді норми закону жодним чином не утискають інтереси національних меншин. Тому що на сьогодні близько 430 тисяч осіб навчаються за спеціальними програмами, де всі предмети викладаються мовами меншин – чи болгарською, чи угорською, чи румунською.

Але, на жаль, у них проблеми з інтеграцією в український соціум. І, як підкреслює міністерство, у них порушено конституційне право, наприклад, на вищу освіту. Тому що вони не можуть скласти ЗНО з української мови. Це їхнє право. Але не можна сказати, що ці мови будуть витіснятися. Так само мова буде викладатися в повному обсязі. Просто предмети переводяться на українську мову. Але є приватні освіта, є альтернативні школи. І там можна навчати будь-якою мовою", - заявив Скиба.

Він також зазначив, що попри можливі проблеми з представниками національних меншин цей закон все ж таки президенту підписати потрібно.

"Але потім у спокійному режимі повернутися і переглянути певні норми", - додав експерт.« повернутися до списку новин